Ole keskust külastades teadlik uutest reeglitest

Augusti lõpp ja septembri algus on toimekas koolitarvete varumise aeg. Oled meile oodatud – tervena! Ja nii – terve ja toimekana – soovime jätkata igapäevaelu asjaliku sügise saabudes.

Ole kursis, et Vabariigi Valitsus kiitis heaks korralduse, mille kohaselt jõustub alates neljapäevast, 26. augustist, maskikandmise kohustus nendes avalikes siseruumides, kus ei kontrollita COVID tõendit, seega kaubanduskeskuses ning kõikides meie kauplustes ja teeninduskohtades.

Maskikandmise kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või inimestele, kelle jaoks on kaitsemaski kandmine tervislikel põhjustel või muudel olulistel põhjustel ebamõistlik.

Avalikes ruumides, kus nõutakse COVID tõendit, ole palun valmis näitama Covid-19 viiruse vaktsineerimise või selle läbipõdemise tõendit või negatiivset testi, mis on tehtud vähem kui 72 tundi tagasi.

COVID tõendit tuleb esitada sportimisel, treenimisel, noorsootöös, huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes; spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel; saunades, spaades, veekeskustes ja ujulates; avalikel üritustel, sealhulgas teatris, kinos, kontserdil; meelelahutusteenustel; toitlustusettevõtetes kohapeal söömisel-joomisel. Samas pole COVID tõendit vaja esitada, kui siseneda toitlustusettevõttesse ettetellitud toidu kaasaostmiseks, kuid siis tuleb kanda maski.

Ruumi valdajatel on kohustus kontrollida COVID tõendite kehtivust. Põhjendatud kahtluse korral on neil õigus küsida inimeselt isikut tõendavat dokumenti.

Endiselt palume hoolsalt kinni pidada hajutatuse ja desinfitseerimisnõuete täitmisest.

Hoolime üksteisest!